Vilac Moja prvá šachová hra

  Vilac Moja prvá šachová hra
  search
  • Vilac Moja prvá šachová hra
  • Vilac Moja prvá šachová hra
  • Vilac Moja prvá šachová hra
  • Vilac Moja prvá šachová hra
  • Vilac Moja prvá šachová hra
  • Vilac Moja prvá šachová hra
  • Vilac Moja prvá šachová hra

  Drevený šach s figúrkami zvieratiek pre najmenšie deti.

  V7721
  Vilac
  Tento produkt bude odoslaný do: 24 hodin
  34,29 € S DPH 28.58 € (bez DPH)
  Množstvo
  Posledné kusy v sklade


  Dostupná doprava
  • Osobný odber Zadarmo
  • Vyzdvihnutie na predajni, Hlavná 84/65, Rabča

  • Preprava kuriérom 3,40 €
  • 24-48 hodín.

  • Slovenská pošta 6,60 €
  • Balík na poštu - 24-48 hodín.

  • Zásilkovna - Zásielkovňa 5,00 €
  • 24 hodín

  • Odberné miesta 2,40 €
  • Odberné miesta


   

  Doprava - pri nákupe nad 75€ platíme dopravu za Vás

   

  Poradenstvo - náš kvalifikovaný personál Vám poradí

   

  Platba kartou - bezpečná online platba kartou

  Farebný šach pre najmenšie deti s drevenými figúrkami zvieratiek ľahko upútajú pozornosť detí a tie si ľahšie osvoja princíp hry. Hra je uložená v látkovom vrecku. Farebná hra stimuluje zmysly detí.

  Obsah hry:

  - herný plán

  - 16 čiernych a 16 bielych šachových figúrok

  - bavlnené vrecko

  Dvaja hráči, „čierny“ a „biely“ majú okrem kráľa ďalších 15 figúrok: dámu, 2 strelcov, 2 jazdcov, 2 veže a 8 pešiakov.

  Na začiatku hry sú figúrky usporiadaní podľa obrázka 1, ktorá nájdete v návode, ktorý sa nachádza v balení.

  Kráľ stojí vždy na políčku D, dáma na políčku E. Začína biely hráč a potom sa striedajú ťahy po jednom. Hráč sa nikdy nemôže vzdať svojho ťahu. Žiadny ťah nesmie presunúť figúrku na pole, na ktorom už stojí iná figúrka rovnakej farby. Figúrky sa pohybujú na prázdne políčka, jedinou výnimkou je branie súperovej figúrky. V tomto prípade hráč umiestni svoju figúrku na miesto súperovej branej figúrky. Jazdec je jediný, kto môže preskočiť ostatné figúrky.

  Keď beriete súperovu figúrku, odstránite ju z hracej plochy a umiestnite figúrku, ktorá ju vzala, na tú istú hraciu plochu.

  Cieľom hry je dať mat súperovmu kráľovi.

  Šach mat nastáva vtedy, keď vykonáte ťah, ktorým zaútočíte na súperovho kráľa, t.j. posuniete figúrku tak, aby mohla potenciálne vziať kráľa v nasledujúcom ťahu – to sa nazýva šach mat. Ak takáto situácia nastane, súper je povinný hrať tak, aby hrozbu odvrátil. Napríklad potiahnite kráľa na pole, ktoré nie je napadnuté alebo umiestnite inú figúrku pred kráľa, aby ste odvrátili útok alebo vezmite útočiacu figúrku.

  Ak nie je taký ťah, ktorý by vyhovoval pravidlám, znamená to mat, t.j. koniec partie a víťazstvo hráča, ktorý dal mat. Podľa pravidiel sa figúrka kráľa nedá vziať, takže v šachu sa položí na hraciu plochu.

  Hra je zaujímavá tým, že sa každá figúrka pohybuje inak.

  Kráľ – môže sa posunúť o jedno políčko všetkými smermi, ale samozrejme nie na políčka, ktoré ohrozené figúrkami jeho spoluhráča. Dvaja králi nikdy nemôžu byť na susedných políčkach. Cieľom hry je dať šach súperovmu kráľovi. Kráľ nemôže byť nikdy protihráčom vzatý. Ak hráč zaútočí na súperovho kráľa, musí na to upozorniť slovom „šach“.

  Dáma – je najsilnejšou figúrkou, pretože sa môže posunúť o ľubovoľný počet políčok, ale nemôže preskočiť inú figúrku.

  Jazdec – podobne ako ostatné figúrky ani jazdec sa nepohybuje po priamke, ale z jedného políčka na druhé v tvare písmená L. Pri pohybe sa najprv posunie o dve políčka dopredu, dozadu, doľava alebo doprava a potom o jedno políčko doľava, doprava, nahor alebo nadol, aby skopíroval písmeno L. Nikdy sa však nepohne po diagonále. Pozri obrázok v návode.

  Strelec – presúva sa a berie figúrky v diagonálach. Môže sa pohybovať ľubovoľným počtom políčok, ale vždy len jedným smerom. Nesmie skákať po kúskoch. Pohyb po diagonálach znamená, že žiadny ťah nemôže zmeniť farbu políčka, na ktorom strelec stojí.

  Veža – pohybuje sa horizontálne aj vertikálne v ľubovoľnej vzdialenosti. Môže sa presunúť zo svojho poľa do poľa, ktoré sa nachádza v tom isto riadku alebo v tom isto stĺpci. Nesmie však preskočiť žiadnu časť, ktorá mu stojí v ceste.

  Pešiak – pohybuje sa o jedno políčko, okrem prvého ťahu, keď sa môže posunúť o dve políčka, ak si to želá. Pešiak sa pohybuje len vertikálne, okrem prípadov, keď berie súperove figúrky, kedy sa pohybuje diagonálne – ako strelec. Vždy sa však posunie o jedno políčko. Keď pešiak dosiahne 8.pole – súperovu základňu, musí sa „premeniť“ na inú figúrku. O čom rozhodne hráč. Toto je kus, ktorý si odniesol súper. Kráľovná je najlepšou voľbou, ak už bola obsadená.

  Rozmer balenia: 32 x 32 x 4 cm

  Rozmer šachovnice: 30 x 30 cm

  Vhodné od 6 rokov

  Certifikát CE

  V7721
  1 ks

  Špecifické referencie

  ean13
  3048700077219

  Tabuľka dát

  Vek
  6+
  Stav tovaru
  Nový
  Materiál
  drevo
  Batérie
  nie
  Počet hráčov
  2
  Dĺžka hry
  do 30 minút
  Komentáre (0)
  Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.